موارد ضروری برای راه اندازی مرکز تماس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

6 موضوعی که در موقع راه اندازی مرکز تماس باید در نظر داشته باشید:

 

زمانی که قصد راه اندازی کال سنتر را داریم المانهای زیادی در برابر ما قرار دارند که همه آنها در میزان موفقیت یا شکست مرکز تماس ما می توانند تاثیر گذار باشند. ولی حتما می دانید برخی از آنها مهم تر هستند وبرخی کم اهمیت تر. در ادامه ۶ موضوع مهم در راه اندازی مرکز تماس را برای شما بازگو می کنیم.

 

۱-قدرت گزارشات و داشبوردهای آنلاین

هر نرم افزار مرکز تماس یا  نرم افزار کال سنتر قدرتمند باید داشبوردهای مدیریتی و اطلاعاتی از وضعیت تماسها و ارتباطات را به صورت زنده در اختیار شما قرار بدهد. دسترسی به داشبوردهای آنلاین  و لحظه ای این امکان را به شما می دهد که بتوانید در موقعیتهای مختلف بلافاصله اقدامی انجام بدهید و سرنوشت تماسهای ورودی را تعیین کنید.

۲-ابزارهای آموزش مداوم

نرم افزارهای مرکز تماس باید قابلیتهای آموزشی در حین کار را داشته باشند. چرا که آموزش کارشناسان پاسخگو یکی از ارکان مهم در هر مرکز تماسی می باشد. یکی از قابلیتهای بسیار مهم در هر مرکز تماس قابلیت ضبط مکالمات کارشناسان جهت استفاده آموزشی می باشد. همچین قابلیت گوش کردن آنلاین به مکالمه کارشناس با مشتری و امکان ارایه راهنمایی به وی بدون اینکه مشتری صدای مدیر بخش را بشنود از ابزارهای بسیار کارا در حوزه آموزش در مراکز تماس می باشد.

۳- قابلیت اتصال به سایر سیستمها

   قابلیت اتصال نرم افزار مرکز تماس به سایر سیستمهای یکی از قابلیتهای بسیار مهم در نرم افزارهای مرکز تماس می باشد. امکان برقراری ارتباط با سایر نرم افزارها و کسب اطلاعات از آنها و فعالیتهای خودکار سازی و اتوماسیون می تواند قدرت مرکز تماس شما را چندین برابر کند. اتصال به سایر بانکهای اطلاعاتی یا پر کردن برخی از اطلاعات به صورت خودکار می تواند روند ثبت درخواستها را سرعت ببخشد.

 

 

۴-هدایت خودکار تماسها

قابلیت تلفن گویا و پخش منوهای گویا و قابلیت شناسایی مشتری بر اساس کد وارد شده یا کد مشتری یا شماره ای که از آن تماس گرفته است و هدایت اتوماتیک وی به گروه اپراتورهای مورد نیاز از قابلیتهای مهم در مراکز تماس می باشد. این قابلیت ها باعث افزایش رضایتمندی بسیاری در تماس گیرندگان خواهد شد.

۵-محیط مناسب مرکز تماس

محیط کاری یکی از مسایل کلیدی در راه اندازی مرکز تماس می باشد. باید سالنهای مرکز تماس دمای مناسب و نور مناسب و راحت باشند. صندلی- هدست کامپیوترها و میز کارشناسان پاسخگو همگی تاثیر بسزایی در کارا بودن مرکز تماس شما خواهند داشت.

 

۶-قابلیت نظرسنجی خودکار

یکی از قابلیتهای مهم دیگر مرکز تماس امکان نظرسنجی خودکار پس از پایان تماس به صورت صوتی یا پیامکی از تماس گیرندگان می باشد. شما هر چقدر هم که حواستان به همه امور باشد تا نظر مشتریان تان را در خصوص خدمات و سرویس ندانید اطلاعات تان برای تصمیم گیری کافی نیست. قابلیت نظر سنجی خودکار پس از پایان هر تماس به صورت صوتی از تماس گیرنده می خواهد که عدد از ۱ تا ۵ را جهت میزان رضایت خود وارد کند و پس از آن با تشکر از وی به تماس پایان می دهد. این اعداد به صورت خودکار تبدیل به نمودارهای کارایی کلی تیم کارشناسان مرکز تماس و همچین درصد کارایی هر کارشناس به صورت تنها خواهد بود.